Magic bend, variable 60 FS
Type RBMV 615 FS
|Item no. 6040482
|EAN 4012195992158


Item no. / Type
6040482 / RBMV 615 FS
Width
150 mm
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
zinc
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Magic bend 0°–90°, variable, with quick connector system. For all cable tray types of 60 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension L | 420 mm |
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 60x150 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Fire protection | Use of fire protection ceilings |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (1)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RBMV 615 FS
150
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6040482
RBMV 615 FS
Item no.
6040482
Width
150
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi

