Magic bend, variable 85 FS
Type RBMV 850 FS
|Item no. 6040590
|EAN 4012195992516



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Magic bend 0°–90°, variable, with quick connector system. For all cable tray types of 85 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension L | 960 mm |
| Dimension B | 500 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Change of direction | Horizontal |
| Boyut | 85x500 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Colour
Item no.
RBMV 840 FS
400
Strip galvanized
Steel
Çinko grisi
6040588
RBMV 850 FS
500
Strip galvanized
Steel
6040590
Width
RBMV 840 FS
Item no.
6040588
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
Colour
Çinko grisi
RBMV 850 FS
Item no.
6040590
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel


