Magic cross-over 110 FT
Type RKM 115 FT
|Item no. 7027183
|EAN 4012195928164



Item no. / Type
7027183 / RKM 115 FT
Width
110 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cross-over with quick connector system. For all cable tray types of 110 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 110 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Material thickness, floor plate | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 110x150 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Click fastening |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RKM 115 FT
110
7027183
RKM 115 FT
Item no.
7027183
Width
110


