Magic straight connector set DD
Type KTSMV 115 DD
|Item no. 6069114
|EAN 4012195890256



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cable tray connector with quick fastening for the screwless connection of perforated cable trays with a side height of 110 mm.
The optimised design means that the connector can be used to create radii and as a length compensation piece for large temperature deviations.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 110 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screwless connector |
| Boyut | 110x150x200 |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,9918 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Item no.
KTSMV 110 DD
100
110
1
100
Çinko grisi
6069112
KTSMV 115 DD
150
110
1
150
Çinko grisi
6069114
KTSMV 120 DD
200
110
1
200
Çinko grisi
6069116
KTSMV 130 DD
300
110
1
300
Çinko grisi
6069118
KTSMV 140 DD
400
110
1
400
zinc
6069120
KTSMV 150 DD
500
110
1
500
Çinko grisi
6069122
KTSMV 160 DD
600
110
1
600
zinc
6069124
Width
Dimension B
Colour
KTSMV 110 DD
Item no.
6069112
Width
100
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
100
Colour
Çinko grisi
KTSMV 115 DD
Item no.
6069114
Width
150
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
150
Colour
Çinko grisi
KTSMV 120 DD
Item no.
6069116
Width
200
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
200
Colour
Çinko grisi
KTSMV 130 DD
Item no.
6069118
Width
300
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
300
Colour
Çinko grisi
KTSMV 140 DD
Item no.
6069120
Width
400
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
400
Colour
zinc
KTSMV 150 DD
Item no.
6069122
Width
500
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
500
Colour
Çinko grisi
KTSMV 160 DD
Item no.
6069124
Width
600
Height
110
Plate thickness
1
Dimension B
600
Colour
zinc


