Magic tee 110 FT
Type RTM 115 FT
|Item no. 6042032
|EAN 4012195896135



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Tee with quick connector system. For all cable tray types of 110 mm side height.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Type | T piece horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 110x150 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RTM 115 FT
150
Hot-dip galvanised
Steel
6042032
RTM 150 FT
500
Hot-dip galvanised
Steel
6042040
RTM 160 FT
600
Hot-dip galvanised
Steel
6042042
Width
RTM 115 FT
Item no.
6042032
Width
150
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RTM 150 FT
Item no.
6042040
Width
500
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
RTM 160 FT
Item no.
6042042
Width
600
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel


