Mounting bracket FT
Type BF 140 10 FT
|Item no. 6356362
|EAN 4012196295876



Item no. / Type
6356362 / BF 140 10 FT
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Mounting bracket for side fastening of motor connection columns to bases or on the wall.
Technical data
Dimensions
| Length | 110 mm |
|---|---|
| Width | 119 mm |
| Height | 40 mm |
Technical data
| Type of accessory | Fastening bracket |
|---|---|
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Accessories | yes |
| Spare part | no |
Environmental Data
1,2836 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 1,2836 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
BF 140 10 FT
6356362
BF 140 10 FT
Item no.
6356362

