Mounting lid for UKL8
Type DUG UKL8
|Item no. 7428540
|EAN 4012196436125



Item no. / Type
7428540 / DUG UKL8
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Mounting lid for height-adjustable cassette with cord outlet for direct installation in false ceilings.
Technical data
Dimensions
| Length | 260 mm |
|---|---|
| Width | 380 mm |
| Height | 26 mm |
Technical data
| Material thickness | 2 mm |
|---|---|
| Suitable for screed-covered underfloor ducts | no |
| Suitable for screed-flush closed underfloor ducts | no |
| Installation opening for on-floor tank | no |
| Heavy-duty version | no |
| Mounting opening | Square |
| Dimension | 260x380x26 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
4,2954 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 4,2954 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
DUG UKL8
7428540
DUG UKL8
Item no.
7428540

