MS4121 mounting rail, slot 22 mm, A4, perforated
Type MS4121P2000A4
|Item no. 1122476
|EAN 4012195907114




Item no. / Type
Length
Width
Height
Material thickness
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Heavy-duty C profile rail for individual installation of support constructions, e.g. for cable trays or as a panel for switchgear cabinets. Can also be used for cable routing, in conjunction with clamp clips with a U foot.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 41 mm |
| Height | 21 mm |
| Dimension L | 2000 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | hayır |
|---|---|
| Yarık uzunluğu | 22 mm |
| Material thickness | 2 mm |
| Statik değer A | 1,65 cm² |
| Statik değer Iy | 0,95 cm⁴ |
| Statik değer Iz | 4,51 cm⁴ |
| Statik değer Wy | 0,89 cm³ |
| Statik değer Wz | 2,2 cm³ |
| Hole size | 14x28 |
| Profile shape | C profil |
| Delik türü | Sırtı delikli |
| Drill hole spacing, centre | 50 mm |
| With perforation | evet |
| Breakable | hayır |
| With toothing | evet |
| Version for | Tekli profil |
| Boyut | 2000x41x21 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,3107 kg CO2e / 1 Metre |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Material thickness
Surface
Item no.
MS4121P2000A4
2000
41
21
2
Bright, treated
1122476
MS4121P3000A4
3000
41
21
2
Bright, treated
1122931
MS4121P6000A4
6000
41
21
2
Bright, treated
1122932
Length
MS4121P2000A4
Item no.
1122476
Length
2000
Width
41
Height
21
Material thickness
2
Surface
Bright, treated
MS4121P3000A4
Item no.
1122931
Length
3000
Width
41
Height
21
Material thickness
2
Surface
Bright, treated
MS4121P6000A4
Item no.
1122932
Length
6000
Width
41
Height
21
Material thickness
2
Surface
Bright, treated





