Multifunctional connector FS
Type LMFV 1120 FS
|Item no. 6225750
|EAN 4012196443345



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Multifunctional connector for joining cable ladders with a side height of 110 mm. Symmetrical and asymmetrical reductions, infinitely-adjustable bends between 0–60° and add-on tees can be created.
Technical data
Dimensions
| Length | 680 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable support system width, min. | 200 mm |
| Suitable for cable support system width, max. | 200 mm |
| Suitable for cable tray system height | 110 mm |
| Version for | Straight and angle connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 110x200 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,0423 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Surface
Material
Item no.
LMFV 1120 FS
200
110
1,5
200
Strip galvanized
Steel
6225750
LMFV 1130 FS
300
110
1,5
300
Strip galvanized
Steel
6225752
LMFV 1140 FS
400
110
1,5
400
Strip galvanized
Steel
6225754
LMFV 1150 FS
500
110
1,5
500
Strip galvanized
Steel
6225756
LMFV 1160 FS
600
110
1,5
600
Strip galvanized
Steel
6225758
Width
Dimension B
LMFV 1120 FS
Item no.
6225750
Width
200
Height
110
Plate thickness
1,5
Dimension B
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LMFV 1130 FS
Item no.
6225752
Width
300
Height
110
Plate thickness
1,5
Dimension B
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LMFV 1140 FS
Item no.
6225754
Width
400
Height
110
Plate thickness
1,5
Dimension B
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LMFV 1150 FS
Item no.
6225756
Width
500
Height
110
Plate thickness
1,5
Dimension B
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
LMFV 1160 FS
Item no.
6225758
Width
600
Height
110
Plate thickness
1,5
Dimension B
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel


