Mushroom-shaped air-termination with connectors
Type 128 F
|Item no. 5405769
|EAN 4012195428718



Item no. / Type
5405769 / 128 F
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
• Mushroom-shaped air-termination from aluminium
• With pre-mounted cross-piece and hexagonal bolt M8 x 25, hot-dip galvanised steel
• For round conductor Rd 8-10 and flat conductor FL 30
• With pre-mounted cross-piece and hexagonal bolt M8 x 25, hot-dip galvanised steel
• For round conductor Rd 8-10 and flat conductor FL 30
Technical data
Technical data
| Diameter | 80 mm |
|---|---|
| Connection | Round conductor |
| Version for | Mushroom-shaped interceptor |
| Uyumluluk | Rd 8-10/ FL30 mm |
| Boyut | 50-60mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Dimensions
| Dimension d min. | 80 mm |
|---|
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,7614 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
128 F
5405769
128 F
Item no.
5405769

