O sealing ring for PG connection thread
Type 171 PG 9
|Item no. 2088819
|EAN 4012195192190




Item no. / Type
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
O - sızdırmazlık contaları, DIN EN 60423 veya ISO 68'e uygun metrik bağlantı dişlisine sahip tüm plastik ve pirinç kablo rakorları için dişli bağlantı contası olarak kullanılmaya uygundur. Contalar, kaybolmayacak şekilde önceden monte edilebilir.
Technical data
Dimensions
| Dimension S | 1,5 mm |
|---|---|
| Dimension D | 13 mm |
Technical data
| Inner diameter | 13 mm |
|---|---|
| External diameter | 14,5 mm |
| Screw for PG thread dimension | 9 |
| Version for | O-ring |
| Kalınlık | 1,5 mm |
| Boyut | PG9 |
| Material | Nitrile rubber |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0008 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
171 PG 9
2088819
171 PG11
2088827
171 PG13.5
2088835
171 PG16
2088843
171 PG21
2088851
171 PG29
2088878
171 PG36
2088886
171 PG42
2088894
171 PG 9
Item no.
2088819
171 PG11
Item no.
2088827
171 PG13.5
Item no.
2088835
171 PG16
Item no.
2088843
171 PG21
Item no.
2088851
171 PG29
Item no.
2088878
171 PG36
Item no.
2088886
171 PG42
Item no.
2088894

