Partition for WDK trunking, trunking height 80 mm
Type 2371 80
|Item no. 6026982
|EAN 4012196030675



Item no. / Type
6026982 / 2371 80
Length
2000 mm
Smallest selling unit: 2 m
2m
m
Description
Partition to divide the WDK trunking, with 80 mm trunking height for the installation of different voltage levels.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
The partitions are pinned on the connectors in the base.
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Width | 12,6 mm |
| Height | 67 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| kendiliğinden sönen | yes |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Single |
| Fastening type | Plug-in |
| Kanal derinliği | 80 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 80x2000mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5987 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
2371 80
2000
6026982
2371 80
Item no.
6026982
Length
2000

