Pipe clamp
Type 303 DIN-3/8
|Item no. 5102057
|EAN 4012195399797



Item no. / Type
Şu boru tipi için
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
• DIN 48818, Form D
• With Ø 11 mm mounting hole
• 2 hexagonal bolts M8 x 20 (4 inch = M10)
• 2 hex-head nuts M8 (4 inch = M10)
• With Ø 11 mm mounting hole
• 2 hexagonal bolts M8 x 20 (4 inch = M10)
• 2 hex-head nuts M8 (4 inch = M10)
Technical data
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | no |
|---|---|
| İki metalli bağlantı elemanı | no |
| Integrated round conductor guide | no |
| Connection hole | 11 mm |
| Şu boru tipi için | 3/8 |
| Boyut | 3/8" |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Clamping range, min. | 17,2 mm |
Dimensions
| Dimension d min. | 17,2 mm |
|---|
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4496 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Şu boru tipi için
Material
Item no.
303 DIN-3/8
3/8
Steel
5102057
303 DIN-1/2
1/2
Steel
5102073
303 DIN-3/4
3/4
Steel
5102081
303 DIN-1
1
Steel
5102111
303 DIN-1 1/4
11/4
Steel
5102138
303 DIN-1 1/2
11/2
Steel
5102154
303 DIN-2
2
Steel
5102197
303 DIN-2 1/2
21/2
Steel
5102219
303 DIN-3
3
Steel
5102235
303 DIN-4
4
Steel
5102278
Şu boru tipi için
303 DIN-3/8
Item no.
5102057
Şu boru tipi için
3/8
Material
Steel
303 DIN-1/2
Item no.
5102073
Şu boru tipi için
1/2
Material
Steel
303 DIN-3/4
Item no.
5102081
Şu boru tipi için
3/4
Material
Steel
303 DIN-1
Item no.
5102111
Şu boru tipi için
1
Material
Steel
303 DIN-1 1/4
Item no.
5102138
Şu boru tipi için
11/4
Material
Steel
303 DIN-1 1/2
Item no.
5102154
Şu boru tipi için
11/2
Material
Steel
303 DIN-2
Item no.
5102197
Şu boru tipi için
2
Material
Steel
303 DIN-2 1/2
Item no.
5102219
Şu boru tipi için
21/2
Material
Steel
303 DIN-3
Item no.
5102235
Şu boru tipi için
3
Material
Steel
303 DIN-4
Item no.
5102278
Şu boru tipi için
4
Material
Steel

