Plasterboard anchor
Type 910 GKDM 12x30
|Item no. 3483214
|EAN 4012195418191



Item no. / Type
3483214 / 910 GKDM 12x30
Length
30 mm
Diameter
12 mm
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
To fasten components to plasterboard or fibre composite plates.
Minimum plate thickness: 12 mm.
For Ø 4.5 Golden Sprint or Sprint screws.
Minimum plate thickness: 12 mm.
For Ø 4.5 Golden Sprint or Sprint screws.
Technical data
Dimensions
| Length | 30 mm |
|---|---|
| Dimension L | 30 mm |
| Dimension D | 12 mm |
Technical data
| Diameter | 12 mm |
|---|---|
| With bolts | hayır |
| With thread | evet |
| Version for | Plasterboard anchor |
| Müsaade edilen yük bölgesi Çekme alanı | 0,04 |
| Boyut | Ø12x30 |
| Material | Die-cast zinc |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0196 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Diameter
Item no.
910 GKDM 12x30
30
12
3483214
910 GKDM 12x30
Item no.
3483214
Length
30
Diameter
12
