Plug-in seal for pipes, light grey
Type EDR 25 16-20 LGR
|Item no. 2011506
|EAN 4012195246909



Item no. / Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Plug-in seal for junction boxes for direct insertion of metric pipes
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 29,5 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 25,3 mm |
| Dimension L | 30 mm |
| Dimension A | 2,2 mm |
| Dimension D3 | 15 mm |
| Dimension D4 | 18,4 mm |
Technical data
| for diameter, min. | 16 mm |
|---|---|
| çap için maks. | 20 mm |
| Halojen İçermez | evet |
| Koruma sınıfı | IP55 |
| Boyut | M25 |
| for wall thickness, min. | 2,2 mm |
| for wall thickness, max. | 2,2 mm |
| Nominal diameter | 25 mm |
| Version for | açık |
| Boyut | Ø25/16-20 |
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0121 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
Colour
Item no.
EDR 25 16-20 LGR
16
20
M25
Light grey; RAL 7035
2011506
EDR 25 20-25 LGR
20
25
M25
Light grey; RAL 7035
2011514
EDR 32 25-32 LGR
25
32
M32
Light grey; RAL 7035
2011530
EDR 40 32-40 LGR
32
40
M40
Light grey; RAL 7035
2011546
for diameter, min.
çap için maks.
Boyut
EDR 25 16-20 LGR
Item no.
2011506
for diameter, min.
16
çap için maks.
20
Boyut
M25
Colour
Light grey; RAL 7035
EDR 25 20-25 LGR
Item no.
2011514
for diameter, min.
20
çap için maks.
25
Boyut
M25
Colour
Light grey; RAL 7035
EDR 32 25-32 LGR
Item no.
2011530
for diameter, min.
25
çap için maks.
32
Boyut
M32
Colour
Light grey; RAL 7035
EDR 40 32-40 LGR
Item no.
2011546
for diameter, min.
32
çap için maks.
40
Boyut
M40
Colour
Light grey; RAL 7035

