Potential connection clip for mounting on isFang
Type 927 2 6-K
|Item no. 5057599
|EAN 4012195699651



Item no. / Type
5057599 / 927 2 6-K
Dimension L
595 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Potential connection for isCon® conductor for mounting on insulated air-termination rods of type isFang.
Technical data
Dimensions
| Length | 595 mm |
|---|---|
| Width | 31,5 mm |
| Height | 75 mm |
| Dimension L | 595 mm |
Technical data
| Boru çapı min. | 17,2 mm |
|---|---|
| Boru çapı maks. | 114 mm |
| Cross-section of cable to be connected, min. | 2,5 mm² |
| Cross-section of cable to be connected, max. | 25 mm² |
| Uyumluluk | 3_8-4mm mm |
| Boyut | 3/8-4" |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4578 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Item no.
927 2 6-K
595
5057599
927 2 6-K
Item no.
5057599
Dimension L
595

