Pressure ring, PG thread
Type 107 D PG7 GTP
|Item no. 2027070
|EAN 4012195164777



Item no. / Type
Dimension D1
Dimension D2
Screw for PG thread dimension
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 46320'ye uygun baskı contası 'Parça 8', DIN 46320'ye uygun plastik ve pirinç rakorlar için uygun.
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 11 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 8 mm |
Technical data
| Inner diameter | 8 mm |
|---|---|
| External diameter | 11 mm |
| Screw for PG thread dimension | 7 |
| Version for | Miscellaneous |
| Kalınlık | 0,75 mm |
| Boyut | PG7 |
| Surface | Electrogalvanized, transparently passivated |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0025 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension D1
Dimension D2
Screw for PG thread dimension
Item no.
107 D PG7 GTP
11
8
7
2027070
107 D PG9 GTP
13,5
10
9
2027097
107 D PG11 GTP
16,5
12
11
2027119
107 D PG13.5 GTP
18,5
14
13,5
2027135
107 D PG16 GTP
20,5
16
16
2027151
107 D PG21 GTP
26
21
21
2027216
107 D PG29 GTP
35
30
29
2027291
Dimension D1
Dimension D2
Screw for PG thread dimension
107 D PG7 GTP
Item no.
2027070
Dimension D1
11
Dimension D2
8
Screw for PG thread dimension
7
107 D PG9 GTP
Item no.
2027097
Dimension D1
13,5
Dimension D2
10
Screw for PG thread dimension
9
107 D PG11 GTP
Item no.
2027119
Dimension D1
16,5
Dimension D2
12
Screw for PG thread dimension
11
107 D PG13.5 GTP
Item no.
2027135
Dimension D1
18,5
Dimension D2
14
Screw for PG thread dimension
13,5
107 D PG16 GTP
Item no.
2027151
Dimension D1
20,5
Dimension D2
16
Screw for PG thread dimension
16
107 D PG21 GTP
Item no.
2027216
Dimension D1
26
Dimension D2
21
Screw for PG thread dimension
21
107 D PG29 GTP
Item no.
2027291
Dimension D1
35
Dimension D2
30
Screw for PG thread dimension
29
