Pressure screw, PG thread
Type 164 MS PG21
|Item no. 2084201
|EAN 4012195189015




Item no. / Type
2084201 / 164 MS PG21
Nominal thread size
21
Thread type
PG
Material
Brass
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
DIN 46320 (Bölüm 3) standardına uygun sıkıştırma vidası, DIN 40430 standardına uygun PG vida dişi.
* Fiyatlar, Alman Elektrolitik Bakır fiyatına göre belirlenir.
* Fiyatlar, Alman Elektrolitik Bakır fiyatına göre belirlenir.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | hayır |
|---|---|
| Halojen İçermez | hayır |
| Cam elyafı takviyeli | hayır |
| Çekme yükü azaltma imkanı | hayır |
| Thread increase | 1,59 mm |
| Nominal thread size | 21 |
| WAF | 28 |
| Thread type | PG |
| Vida dişi uzunluğu | 8 mm |
| Boyut | PG21 |
| Surface | Nickel-plated |
| Material | Brass |
Dimensions
| Dimension L1 | 8 mm |
|---|---|
| Dimension L2 | 3,5 mm |
| Dimension E | 31,2 mm |
| Dimension D | 24 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0386 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Nominal thread size
Thread type
Material
Item no.
164 MS PG21
21
PG
Brass
2084201
164 MS PG21
Item no.
2084201
Nominal thread size
21
Thread type
PG
Material
Brass
