Pressure screw, PG thread, light grey
Type 107 E PG9 PS
|Item no. 2025094
|EAN 4012195163039




Item no. / Type
Nominal thread size
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 46320 (Bölüm 1) standardına uygun sıkıştırma vidası, DIN 40430 standardına uygun PG vida dişi.
Technical data
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Cam elyafı takviyeli | hayır |
| Çekme yükü azaltma imkanı | hayır |
| Thread increase | 1,41 mm |
| Nominal thread size | 9 |
| WAF | 16 |
| Thread type | PG |
| Boyut | PG9 |
| Material | Polystyrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension L1 | 9 mm |
|---|---|
| Dimension L2 | 5 mm |
| Dimension E | 18 mm |
| Dimension D | 10,2 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0054 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Nominal thread size
Thread type
Material
Colour
Item no.
107 E PG9 PS
9
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025094
107 E PG11 PS
11
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025116
107 E PG13.5 PS
13,5
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025132
107 E PG16 PS
16
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025167
107 E PG21 PS
21
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025213
107 E PG29 PS
29
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025299
107 E PG36 PS
36
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025361
107 E PG42 PS
42
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025426
107 E PG48 PS
48
PG
Polystyrene
Light grey; RAL 7035
2025485
Nominal thread size
107 E PG9 PS
Item no.
2025094
Nominal thread size
9
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG11 PS
Item no.
2025116
Nominal thread size
11
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG13.5 PS
Item no.
2025132
Nominal thread size
13,5
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG16 PS
Item no.
2025167
Nominal thread size
16
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG21 PS
Item no.
2025213
Nominal thread size
21
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG29 PS
Item no.
2025299
Nominal thread size
29
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG36 PS
Item no.
2025361
Nominal thread size
36
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG42 PS
Item no.
2025426
Nominal thread size
42
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035
107 E PG48 PS
Item no.
2025485
Nominal thread size
48
Thread type
PG
Material
Polystyrene
Colour
Light grey; RAL 7035

