Profile connector, vertical
Type PVV N2 150
|Item no. 6288034
|EAN 4012195146889



Item no. / Type
Length
Profil sayısı
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Vertical profile connector with guide slits to lock convection grid profiles for the creation of a compact grid unit. The vertical convection grids can run some way down the front side of the trunking, although a gap should be left near the floor for cleaning, or should be run to the floor and fastened with the BVL floor panel. This version represents a variant of the convector panelling. Alternatively to the convection grid profiles, heating convector panelling can also be created with closed sheet steel panelling.
The mesh slats are simply attached to the slat holder.
The mesh slats are simply attached to the slat holder.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 32 mm |
| Height | 34 mm |
| Dimension h | 150 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Profil sayısı | 6 |
| Montaj pozisyonu | Vertical |
| Boyut | 32x34x150 |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Transparent |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,978 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Profil sayısı
Item no.
PVV N2 150
150
6
6288034
PVV N2 475
475
19
6288044
PVV N2 600
600
24
6288050
PVV N2 625
625
25
6288052
PVV N2 700
700
28
6288058
PVV N2 875
875
35
6288066
PVV N2 500
500
20
6288084
PVV N2 800
800
32
6288090
Length
Profil sayısı
PVV N2 150
Item no.
6288034
Length
150
Profil sayısı
6
PVV N2 475
Item no.
6288044
Length
475
Profil sayısı
19
PVV N2 600
Item no.
6288050
Length
600
Profil sayısı
24
PVV N2 625
Item no.
6288052
Length
625
Profil sayısı
25
PVV N2 700
Item no.
6288058
Length
700
Profil sayısı
28
PVV N2 875
Item no.
6288066
Length
875
Profil sayısı
35
PVV N2 500
Item no.
6288084
Length
500
Profil sayısı
20
PVV N2 800
Item no.
6288090
Length
800
Profil sayısı
32


