Reducing sealing insert, metric
Type 107CR VM 12
|Item no. 2029560
|EAN 4012195360582



Item no. / Type
Dimension D1
Dimension D2
Suitable for metric thread dimension
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
V-TEC VM ve V-TEC VM L tipi kablo rakorunun D sızdırmazlık alanını azaltır
Technical data
Dimensions
| Dimension D1 | 5 mm |
|---|---|
| Dimension D2 | 8,9 mm |
| Dimension H | 7,2 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | hayır |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP68 |
| Inner diameter | 5 mm |
| External diameter | 8,9 mm |
| Suitable for metric thread dimension | 12 |
| Sızdırmazlık alanı D min. | 2 mm |
| Sızdırmazlık alanı D maks. | 5 mm |
| Version for | Miscellaneous |
| Version for | açık |
| Kalınlık | 7,2 mm |
| Boyut | M12 |
| Material | Rubber mixture |
| Colour | Black |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,003 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (6)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension D1
Dimension D2
Suitable for metric thread dimension
Item no.
107CR VM 12
5
8,9
12
2029560
107CR VM 16
7
12,7
16
2029563
107CR VM 20
9
16
20
2029566
107CR VM 25
13
20,7
25
2029569
107CR VM 32
16
25,7
32
2029572
107CR VM 40
23
33,7
40
2029575
107CR VM 50
29
41,7
50
2029578
107CR VM 63
40
54,8
63
2029581
Dimension D1
Dimension D2
Suitable for metric thread dimension
107CR VM 12
Item no.
2029560
Dimension D1
5
Dimension D2
8,9
Suitable for metric thread dimension
12
107CR VM 16
Item no.
2029563
Dimension D1
7
Dimension D2
12,7
Suitable for metric thread dimension
16
107CR VM 20
Item no.
2029566
Dimension D1
9
Dimension D2
16
Suitable for metric thread dimension
20
107CR VM 25
Item no.
2029569
Dimension D1
13
Dimension D2
20,7
Suitable for metric thread dimension
25
107CR VM 32
Item no.
2029572
Dimension D1
16
Dimension D2
25,7
Suitable for metric thread dimension
32
107CR VM 40
Item no.
2029575
Dimension D1
23
Dimension D2
33,7
Suitable for metric thread dimension
40
107CR VM 50
Item no.
2029578
Dimension D1
29
Dimension D2
41,7
Suitable for metric thread dimension
50
107CR VM 63
Item no.
2029581
Dimension D1
40
Dimension D2
54,8
Suitable for metric thread dimension
63
