Roof conductor holder for tiled roofs, angled, Rd 8
Type 157 I-VA
|Item no. 5215625
|EAN 4012195407355




Item no. / Type
5215625 / 157 I-VA
Length
140 mm
Uyumluluk
Rd 8 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• Conductor holder high-grade stainless steel (V2A)
• Curved bottom strip for quick installation
• Curved bottom strip for quick installation
Technical data
Dimensions
| Length | 140 mm |
|---|
Technical data
| Montaj yüksekliği | 26,5 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Roof surface |
| Mounting type | For suspension |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3319 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Uyumluluk
Item no.
157 I-VA
140
Rd 8
5215625
157 I-VA
Item no.
5215625
Length
140
Uyumluluk
Rd 8



