Roof conductor holder for tiled roofs, angled, Rd 8
Type 157 FX-AL
|Item no. 5215875
|EAN 4012195531791




Item no. / Type
5215875 / 157 FX-AL
Length
140 mm
Uyumluluk
Rd 8 mm
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• With flexible bottom section from aluminium for matching to roof tiles (easy to flex)
• Holder from stainless steel (V2A)
• Curved bottom section for quick installation
• Holder from stainless steel (V2A)
• Curved bottom section for quick installation
Technical data
Dimensions
| Length | 140 mm |
|---|
Technical data
| Montaj yüksekliği | 26,5 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Roof surface |
| Mounting type | For suspension |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Aluminium |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3233 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Uyumluluk
Item no.
157 FX-AL
140
Rd 8
5215875
157 FX-AL
Item no.
5215875
Length
140
Uyumluluk
Rd 8



