Roof conductor holder for tiled roofs, Rd 8−10
Type 157 FK-VA 230
|Item no. 5215544
|EAN 4012195902591




Item no. / Type
Length
Uyumluluk
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• Conductor holder of polyamide
• Including drill hole in bottom section for quick installation
• Including drill hole in bottom section for quick installation
Technical data
Dimensions
| Length | 230 mm |
|---|---|
| Dimension L | 230 mm |
Technical data
| Montaj yüksekliği | 40 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 10 |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Application | Roof surface |
| Mounting type | Screw-on |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Uyumluluk
Item no.
157 FK-VA 230
230
Rd 8-10
5215544
157 FK-VA 280
280
Rd 8-10
5215587
157 FK-VA 410
410
Rd 8-10
5215609
Length
157 FK-VA 230
Item no.
5215544
Length
230
Uyumluluk
Rd 8-10
157 FK-VA 280
Item no.
5215587
Length
280
Uyumluluk
Rd 8-10
157 FK-VA 410
Item no.
5215609
Length
410
Uyumluluk
Rd 8-10


