Roof conductor holder for tiled roofs, Rd 8
Type 157 F-VA 230
|Item no. 5215552
|EAN 4012195407294




Item no. / Type
Length
Uyumluluk
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• Conductor holder from stainless steel (V2A)
• Including drill hole in bottom section for quick installation
• Including drill hole in bottom section for quick installation
Technical data
Dimensions
| Length | 230 mm |
|---|---|
| Dimension L | 230 mm |
Technical data
| Montaj yüksekliği | 38,5 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Roof surface |
| Mounting type | Screw-on |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3742 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Uyumluluk
Item no.
157 F-VA 230
230
Rd 8
5215552
157 F-VA 280
280
Rd 8
5215579
157 F-VA 410
410
Rd 8
5215595
Length
157 F-VA 230
Item no.
5215552
Length
230
Uyumluluk
Rd 8
157 F-VA 280
Item no.
5215579
Length
280
Uyumluluk
Rd 8
157 F-VA 410
Item no.
5215595
Length
410
Uyumluluk
Rd 8


