Roof conductor holder for tiled roofs, Rd 8
Type 157 F-CU 280
|Item no. 5216206
|EAN 4012195813019



Item no. / Type
Length
Uyumluluk
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
157/F...: Roof conductor holder for tiled roofs
• Bottom section and conductor holder, high-grade stainless steel (V2A)
• For round conductor Rd 8
• Including drill hole in bottom section for quick installation
• Bottom section and conductor holder, high-grade stainless steel (V2A)
• For round conductor Rd 8
• Including drill hole in bottom section for quick installation
Technical data
Dimensions
| Length | 280 mm |
|---|---|
| Dimension L | 280 mm |
Technical data
| Montaj yüksekliği | 38,5 mm |
|---|---|
| Conductor diameter, min. | 8 |
| Conductor diameter, max. | 8 |
| Conductor fastening type | With clip |
| Application | Roof surface |
| Mounting type | Screw-on |
| Uyumluluk | Rd 8 mm |
| Boyut | 8mm |
| Material | Copper |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2308 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Uyumluluk
Item no.
157 F-CU 280
280
Rd 8
5216206
157 F-CU 410
410
Rd 8
5216257
Length
157 F-CU 280
Item no.
5216206
Length
280
Uyumluluk
Rd 8
157 F-CU 410
Item no.
5216257
Length
410
Uyumluluk
Rd 8

