Screw-in beam clamp, for pipes and cables
Type TKS 213-25
|Item no. 1484818
|EAN 4012195145998



Item no. / Type
Kırılma yükü
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Boruların ve kabloların sabitlenmesi için döndürülebilir kilitli klips donanımlı.
Technical data
Technical data
| Kablo çapı min. | 23 mm |
|---|---|
| Kablo çapı maks. | 25 mm |
| Hinged | hayır |
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,45 kN |
| Pipe/cable diameter, min. | 23 mm |
| Pipe/cable diameter, max. | 25 mm |
| Fastening type | Bolts |
| Connection type/component | Pipe/cable |
| Flanş kalınlığı min. | 2 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 17 mm |
| Boyut | 2-13mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Dimensions
| Dimension d max. | 25 mm |
|---|---|
| Dimension d min. | 23 mm |
| Dimension D | 20 mm |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Kırılma yükü
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
TKS 213-25
0,45
23
25
2
17
1484818
TKS 213-32
0,45
26
32
2
17
1484826
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
TKS 213-25
Item no.
1484818
Kırılma yükü
0,45
Pipe/cable diameter, min.
23
Pipe/cable diameter, max.
25
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
17
TKS 213-32
Item no.
1484826
Kırılma yükü
0,45
Pipe/cable diameter, min.
26
Pipe/cable diameter, max.
32
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
17


