Screw-in spacer clip
Type 731 W 12 G
|Item no. 1366122
|EAN 4012195117919



Item no. / Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Vida dişi M6 ile.
Technical data
Dimensions
| Length | 43 mm |
|---|---|
| Dimension A | 43 mm |
| Dimension B | 28 mm |
| Dimension d min. | 12 mm |
| Dimension t | 2 mm |
| Dimension D | 12 mm |
Technical data
| Material thickness | 2 mm |
|---|---|
| Hole size | M6 |
| Halojen İçermez | hayır |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Vida | M5 x 12 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 8 mm |
| Clamping range D, max. | 12 mm |
| Boyut | 8-12mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0598 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
Hole size
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Surface
Material
Item no.
731 W 12 G
2
M6
8
12
Electrogalvanized
Steel
1366122
731 W 16 G
2
M6
12
16
Electrogalvanized
Steel
1366165
731 W 20 G
2
M6
16
20
Electrogalvanized
Steel
1366203
731 W 25 G
2
M6
20
25
Electrogalvanized
Steel
1366254
731 W 30 G
2
M6
25
30
Electrogalvanized
Steel
1366300
731 W 35 G
2
M6
30
35
Electrogalvanized
Steel
1366351
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
731 W 12 G
Item no.
1366122
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
12
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
731 W 16 G
Item no.
1366165
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
16
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
731 W 20 G
Item no.
1366203
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
20
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
731 W 25 G
Item no.
1366254
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
20
Clamping range D, max.
25
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
731 W 30 G
Item no.
1366300
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
25
Clamping range D, max.
30
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
731 W 35 G
Item no.
1366351
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
30
Clamping range D, max.
35
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel

