Screw-in spacer clip, universal
Type 2070 M6 G
|Item no. 1380028
|EAN 4012195120735



Item no. / Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Vida dişi M6 ile
Geniş sıkıştırma alanına sahip genel amaçlı kelepçe.
Geniş sıkıştırma alanına sahip genel amaçlı kelepçe.
Technical data
Dimensions
| Length | 48 mm |
|---|---|
| Width | 14 mm |
| Dimension L | 48 mm |
| Dimension A | 48 mm |
| Dimension B | 35 mm |
| Dimension d min. | 20 mm |
| Dimension H | 9 mm |
| Dimension b | 14 mm |
| Dimension x | 9 mm |
| Ölçü t1 (mm) | 1,5 |
| Ölçü t2 (mm) | 1,5 |
| Dimension D | 20 mm |
Technical data
| Material thickness | 1,5 mm |
|---|---|
| Hole size | M6 |
| Halojen İçermez | hayır |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Vida | M5 x 16 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 12 mm |
| Clamping range D, max. | 20 mm |
| Boyut | 12-20mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0621 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
Hole size
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Surface
Material
Item no.
2070 M6 G
1,5
M6
12
20
Electrogalvanized
Steel
1380028
2071 M6 G
1,5
M6
20
30
Electrogalvanized
Steel
1380222
2072 M6 G
2
M6
30
44
Electrogalvanized
Steel
1380427
2073 M6 G
2
M6
44
60
Electrogalvanized
Steel
1380729
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2070 M6 G
Item no.
1380028
Material thickness
1,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
20
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2071 M6 G
Item no.
1380222
Material thickness
1,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
20
Clamping range D, max.
30
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2072 M6 G
Item no.
1380427
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
30
Clamping range D, max.
44
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2073 M6 G
Item no.
1380729
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
44
Clamping range D, max.
60
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel

