Screw-in spacer clip, universal
Type 2900 M6 13-16 G
|Item no. 1383094
|EAN 4012195121336



Item no. / Type
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Vida dişi M6 ile.
Technical data
Dimensions
| Length | 48 mm |
|---|---|
| Width | 14 mm |
| Dimension L | 48 mm |
| Dimension A | 48 mm |
| Dimension B | 35 mm |
| Dimension d min. | 15,2 mm |
| Dimension H | 9 mm |
| Dimension b | 14 mm |
| Dimension x | 2,2 mm |
| Ölçü t1 (mm) | 1,5 |
| Ölçü t2 (mm) | 1,5 |
| Dimension D | 15,2 mm |
Technical data
| Material thickness | 1,5 mm |
|---|---|
| Hole size | M6 |
| Halojen İçermez | hayır |
| Boyut | M16 |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Vida | M5 x 14 |
| Version for | kapalı |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 13,5 mm |
| Clamping range D, max. | 16 mm |
| Boyut | 13,5-16mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0576 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
Hole size
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Surface
Material
Item no.
2900 M6 13-16 G
1,5
M6
13,5
16
Electrogalvanized
Steel
1383094
2900 M6 16-19 G
1,5
M6
16,5
19
Electrogalvanized
Steel
1383116
2900 M6 18-21 G
1,5
M6
18
21
Electrogalvanized
Steel
1383132
2900 M6 19-23 G
1,5
M6
19
23
Electrogalvanized
Steel
1383167
2900 M6 24-29 G
1,5
M6
24
29
Electrogalvanized
Steel
1383213
2900 M6 30-34 G
2
M6
30
34
Electrogalvanized
Steel
1383299
2900 M6 33-38 G
2
M6
33
38
Electrogalvanized
Steel
1383310
2900 M6 43-48 G
2
M6
43
48
Electrogalvanized
Steel
1383361
2900 M6 39-42 G
2
M6
39
42
Electrogalvanized
Steel
1383418
2900 M6 49-55 G
2
M6
49
55
Electrogalvanized
Steel
1383426
2900 M6 54-60 G
2
M6
54
60
Electrogalvanized
Steel
1383485
2900 M6 61-64 G
2
M6
61
64
Electrogalvanized
Steel
1383507
Material thickness
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2900 M6 13-16 G
Item no.
1383094
Material thickness
1,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
13,5
Clamping range D, max.
16
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 16-19 G
Item no.
1383116
Material thickness
1,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
16,5
Clamping range D, max.
19
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 18-21 G
Item no.
1383132
Material thickness
1,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
18
Clamping range D, max.
21
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 19-23 G
Item no.
1383167
Material thickness
1,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
19
Clamping range D, max.
23
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 24-29 G
Item no.
1383213
Material thickness
1,5
Hole size
M6
Clamping range D, min.
24
Clamping range D, max.
29
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 30-34 G
Item no.
1383299
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
30
Clamping range D, max.
34
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 33-38 G
Item no.
1383310
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
33
Clamping range D, max.
38
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 43-48 G
Item no.
1383361
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
43
Clamping range D, max.
48
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 39-42 G
Item no.
1383418
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
39
Clamping range D, max.
42
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 49-55 G
Item no.
1383426
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
49
Clamping range D, max.
55
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 54-60 G
Item no.
1383485
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
54
Clamping range D, max.
60
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel
2900 M6 61-64 G
Item no.
1383507
Material thickness
2
Hole size
M6
Clamping range D, min.
61
Clamping range D, max.
64
Surface
Electrogalvanized
Material
Steel

