Screw plug, metric thread
Type 108 M12 PS
|Item no. 2033003
|EAN 4012195409274



Item no. / Type
Vida dişi
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 46320'ye uygun kapatma vidası, IEC 423'e uygun metrik vida dişi ile.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | evet |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Cam elyafı takviyeli | hayır |
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
| Koruma sınıfı | IP54 |
| Vida dişi | M12 x 1,5 |
| Thread type | Metric |
| For Ex zone gas | Yok |
| For Ex zone dust | Yok |
| Thread increase | 1,5 mm |
| Nominal thread size metric/PG | 12 |
| Unstable torque | 1,8 Nm |
| Boyut | M12 |
| Material | Polystyrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension L | 6 mm |
|---|---|
| Dimension D | 15 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0032 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (5)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Vida dişi
Item no.
108 M12 PS
M12 x 1,5
2033003
108 M16 PS
M16 x 1,5
2033007
108 M20 PS
M20 x 1,5
2033011
108 M25 PS
M25 x 1,5
2033016
108 M32 PS
M32 x 1,5
2033021
108 M40 PS
M40 x 1,5
2033026
108 M50 PS
M50 x 1,5
2033032
108 M63 PS
M63 x 1,5
2033038
Vida dişi
108 M12 PS
Item no.
2033003
Vida dişi
M12 x 1,5
108 M16 PS
Item no.
2033007
Vida dişi
M16 x 1,5
108 M20 PS
Item no.
2033011
Vida dişi
M20 x 1,5
108 M25 PS
Item no.
2033016
Vida dişi
M25 x 1,5
108 M32 PS
Item no.
2033021
Vida dişi
M32 x 1,5
108 M40 PS
Item no.
2033026
Vida dişi
M40 x 1,5
108 M50 PS
Item no.
2033032
Vida dişi
M50 x 1,5
108 M63 PS
Item no.
2033038
Vida dişi
M63 x 1,5
