Screw plug, PG thread
Type 108 PG 7
|Item no. 2033070
|EAN 4012195170235



Item no. / Type
Vida dişi
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
DIN 46320'ye uygun kapatma vidası, DIN 40430'a uygun PG vida dişi.
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | evet |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Cam elyafı takviyeli | hayır |
| Patlamaya karşı korumalı | hayır |
| Koruma sınıfı | IP54 |
| Vida dişi | Pg 7 |
| Thread type | PG |
| For Ex zone gas | Yok |
| For Ex zone dust | Yok |
| Thread increase | 1,27 mm |
| Nominal thread size metric/PG | 7 |
| Unstable torque | 1,3 Nm |
| Boyut | PG7 |
| Material | Polystyrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Dimensions
| Dimension L | 6 mm |
|---|---|
| Dimension D | 14 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0035 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (5)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Vida dişi
Item no.
108 PG 7
Pg 7
2033070
108 PG 9
Pg 9
2033097
108 PG11
Pg 11
2033119
108 PG13.5
Pg 13,5
2033135
108 PG16
Pg 16
2033151
108 PG21
Pg 21
2033216
108 PG29
Pg 29
2033291
108 PG36
Pg 36
2033364
108 PG42
Pg 42
2033429
108 PG48
Pg 48
2033488
Vida dişi
108 PG 7
Item no.
2033070
Vida dişi
Pg 7
108 PG 9
Item no.
2033097
Vida dişi
Pg 9
108 PG11
Item no.
2033119
Vida dişi
Pg 11
108 PG13.5
Item no.
2033135
Vida dişi
Pg 13,5
108 PG16
Item no.
2033151
Vida dişi
Pg 16
108 PG21
Item no.
2033216
Vida dişi
Pg 21
108 PG29
Item no.
2033291
Vida dişi
Pg 29
108 PG36
Item no.
2033364
Vida dişi
Pg 36
108 PG42
Item no.
2033429
Vida dişi
Pg 42
108 PG48
Item no.
2033488
Vida dişi
Pg 48
