Sealing strip
Type KDS-30
|Item no. 7215434
|EAN 4012196817177


Item no. / Type
Length
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Self-adhesive sealing strip for mounting in the joints of the individual duct sections and as a seal between the base and cover of the PYROLINE® CON D PLC EI30 - EI60 and PYROLINE® CON S PLC EI30 - EI60 fire protection ducts.
Technical data
Dimensions
| Length | 7500 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 5 mm |
Technical data
| Type of accessory | Sealing strip |
|---|---|
| Ölçü | 5x30x7500 |
| Boyut | 30x5x7500 |
| Material | Foam |
| Colour | Beige grey; RAL 7006 |
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
BSK-D0930
15000
7215423
BSK-D1260
15000
7215432
KDS-30
7500
7215434
KDS-60
7500
7215438
Length
BSK-D0930
Item no.
7215423
Length
15000
BSK-D1260
Item no.
7215432
Length
15000
KDS-30
Item no.
7215434
Length
7500
KDS-60
Item no.
7215438
Length
7500
