Service pole, type ISS110100F
Type ISS110100FRW
|Item no. 6289040
|EAN 4012195477013




Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
ISS aluminium service pole with a flexible hose to the ceiling.
Set consists of:
1 single-compartment pole with flexible hose to the ceiling
Total length: 2,300 mm
1 flexible hose, length: 1,500 mm
1 equippable aluminium installation compartment
Length: 780 mm
In areas for device installation, the service pole has a 76.5 mm system opening and is suitable for accepting front-locking accessory mounting boxes of the series 71GD... The floor plate as a stand, type SFISSF, and the hose connection to the ceiling, type SAISSF, should be ordered separately (see items below).
Set consists of:
1 single-compartment pole with flexible hose to the ceiling
Total length: 2,300 mm
1 flexible hose, length: 1,500 mm
1 equippable aluminium installation compartment
Length: 780 mm
In areas for device installation, the service pole has a 76.5 mm system opening and is suitable for accepting front-locking accessory mounting boxes of the series 71GD... The floor plate as a stand, type SFISSF, and the hose connection to the ceiling, type SAISSF, should be ordered separately (see items below).
Technical data
Dimensions
| Length | 2300 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension A | 780 mm |
| Kolon yüksekliği min. | 2300 mm |
| Kolon yüksekliği maks. | 3800 mm |
| Dimension B | 2300 mm |
| Dimension C | 1500 mm |
Technical data
| Yol sayısı | 1 St. |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Kolon biçimi | Installation space, angular/pole, round |
| Ayarlanabilir | yes |
| Yükseklik dengelemesi min. | 0 mm |
| Yükseklik dengelemesi maks. | 1500 mm |
| Takılabilir kapak sayısı | 1 |
| Portatif | yes |
| Tavana montaj | yes |
| Zemine montaj | yes |
| Kablo girişi | Top |
| Pre-wired | no |
| Continuous profile | no |
| Version for | Single-sided |
| Fastening type | Stand |
| Kanal genişliği | 76,5 mm |
| Boyut | 2300x100x110 |
| Material | Aluminium |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 119,7475 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Fastening type
Material
Colour
Surface
Item no.
ISS110100FRW
2300
Stand
Aluminium
Pure white; RAL 9010
6289040
ISS110100FEL
2300
Stand
Aluminium
alüminyum
Anodised
6289043
Colour
ISS110100FRW
Item no.
6289040
Length
2300
Fastening type
Stand
Material
Aluminium
Colour
Pure white; RAL 9010
ISS110100FEL
Item no.
6289043
Length
2300
Fastening type
Stand
Surface
Anodised
Material
Aluminium
Colour
alüminyum






