Service pole, type ISS110100R
Type ISS110100RRW
|Item no. 6289060
|EAN 4012195477037




Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
ISS aluminium service pole with a thin tube to the ceiling.
Set consists of:
1 single-compartment pole with clamping fastening
Total length 3,315‒3,480 mm
1 clamping device for clamping to the ceiling
1 equippable aluminium installation area
Length: 780 mm
In areas for device installation, the service pole has a 76.5 mm system opening and is suitable for accepting front-locking accessory mounting boxes of the series 71GD...
Set consists of:
1 single-compartment pole with clamping fastening
Total length 3,315‒3,480 mm
1 clamping device for clamping to the ceiling
1 equippable aluminium installation area
Length: 780 mm
In areas for device installation, the service pole has a 76.5 mm system opening and is suitable for accepting front-locking accessory mounting boxes of the series 71GD...
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Kolon yüksekliği min. | 3315 mm |
| Kolon yüksekliği maks. | 3480 mm |
Technical data
| Yol sayısı | 1 St. |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Kolon biçimi | Installation space, angular/pole, round |
| Ayarlanabilir | yes |
| Yükseklik dengelemesi min. | 315 mm |
| Yükseklik dengelemesi maks. | 480 mm |
| Takılabilir kapak sayısı | 1 |
| Portatif | no |
| Tavana montaj | yes |
| Zemine montaj | yes |
| Kablo girişi | Top/bottom |
| Pre-wired | no |
| Continuous profile | no |
| Version for | Single-sided |
| Fastening type | Tension |
| Kanal genişliği | 76,5 mm |
| Boyut | 3000x100x110 |
| Material | Aluminium |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 132,5094 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6290330
Floor plate for ISS110100RType
ISSBP110100RW
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 6290358
Rubber support for ISS110100RType
ISSGU110100
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Fastening type
Material
Colour
Surface
Item no.
ISS110100RRW
3000
Tension
Aluminium
Pure white; RAL 9010
6289060
ISS110100REL
3000
Tension
Aluminium
aluminium
Anodised
6289063
Colour
ISS110100RRW
Item no.
6289060
Length
3000
Fastening type
Tension
Material
Aluminium
Colour
Pure white; RAL 9010
ISS110100REL
Item no.
6289063
Length
3000
Fastening type
Tension
Surface
Anodised
Material
Aluminium
Colour
aluminium




