Service pole, type ISS140100F
Type ISS140100FRW
|Item no. 6289050
|EAN 4012195477419




Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
ISS aluminium service pole with a flexible hose to the ceiling.
Set consists of:
1 two-compartment pole with 2 flexible hoses to the ceiling
Total length of the aluminium profile: 2,300 mm
2 flexible hoses, per length: 1,500 mm
2 aluminium covers
Length: 780 mm
The service pole has a 76.5 mm system opening in the area for device installation and is suitable for accepting front-locking accessory mounting boxes of the series 71GD... The floor plate as a stand, type SFISSF, and the hose connection to the ceiling, type SAISSF, should be ordered separately (see articles below).
Set consists of:
1 two-compartment pole with 2 flexible hoses to the ceiling
Total length of the aluminium profile: 2,300 mm
2 flexible hoses, per length: 1,500 mm
2 aluminium covers
Length: 780 mm
The service pole has a 76.5 mm system opening in the area for device installation and is suitable for accepting front-locking accessory mounting boxes of the series 71GD... The floor plate as a stand, type SFISSF, and the hose connection to the ceiling, type SAISSF, should be ordered separately (see articles below).
Technical data
Dimensions
| Length | 2300 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 140 mm |
| Dimension A | 780 mm |
| Kolon yüksekliği min. | 2300 mm |
| Kolon yüksekliği maks. | 3800 mm |
Technical data
| Yol sayısı | 2 St. |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Kolon biçimi | Installation space, angular/pole, round |
| Ayarlanabilir | yes |
| Yükseklik dengelemesi min. | 0 mm |
| Yükseklik dengelemesi maks. | 1500 mm |
| Takılabilir kapak sayısı | 2 |
| Portatif | yes |
| Tavana montaj | yes |
| Zemine montaj | yes |
| Kablo girişi | Top |
| Pre-wired | no |
| Continuous profile | no |
| Version for | Double-sided |
| Fastening type | Stand |
| Kanal genişliği | 76,5 mm |
| Boyut | 2300x100x140 |
| Material | Aluminium |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 136,6031 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Fastening type
Material
Colour
Surface
Item no.
ISS140100FRW
2300
Stand
Aluminium
Pure white; RAL 9010
6289050
ISS140100FEL
2300
Stand
Aluminium
aluminium
Anodised
6289053
Colour
ISS140100FRW
Item no.
6289050
Length
2300
Fastening type
Stand
Material
Aluminium
Colour
Pure white; RAL 9010
ISS140100FEL
Item no.
6289053
Length
2300
Fastening type
Stand
Surface
Anodised
Material
Aluminium
Colour
aluminium






