starQuick clip, black
Type SQ-20 SW
|Item no. 2146164
|EAN 4012195655367



Item no. / Type
2146164 / SQ-20 SW
Nominal size
20-23
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Cable brackets for isCon® cables for mounting on the building structure. Can also be used in the first 1.5 m.
Can be arranged next to each other and are made from a UV and weather-resistant polyamide.
Can be arranged next to each other and are made from a UV and weather-resistant polyamide.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 29 mm |
|---|---|
| Dimension B | 17 mm |
| Dimension H | 43,5 mm |
| Dimension F | 4,5 mm |
| Dimension h | 10,5 mm |
| Dimension E | 10 mm |
Technical data
| Nominal size | 20-23 |
|---|---|
| Halogen-free | yes |
| UV-resistant | yes |
| Expandable | yes |
| Closed | yes |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Breaking load | 0,8 kN |
| With inlay | no |
| Fastening type | Screw hole |
| Clamping range D, min. | 19,5 mm |
| Clamping range D, max. | 23,5 mm |
| Dimension | 19,5-23,5mm |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Jet black; RAL 9005 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (3)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Nominal size
Item no.
SQ-20 SW
20-23
2146164
SQ-20 SW
Item no.
2146164
Nominal size
20-23

