Strain relief clip 7902
Type 7902 6 G
|Item no. 1436015
|EAN 4012195134954



Item no. / Type
Material thickness
For diameter
Hole size
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Çekme yükünü azaltma kelepçesi 6,5mm
Technical data
Dimensions
| Length | 25 mm |
|---|---|
| Width | 6 mm |
| Height | 2,5 mm |
| Dimension L | 25 mm |
| Dimension d | 3,5 mm |
| Dimension t | 1 mm |
| Dimension b | 6 mm |
| Dimension a | 11 mm |
| Dimension l | 18 mm |
| Dimension h | 2,5 mm |
| Dimension R | 6,5 mm |
Technical data
| Material thickness | 1 mm |
|---|---|
| For diameter | 6,5 |
| Hole size | 3,5 |
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Distance to the wall | hayır |
| Version for | İkili |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 6,5 mm |
| Clamping range D, max. | 6,5 mm |
| Boyut | 6,5mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0034 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
For diameter
Hole size
Item no.
7902 6 G
1
6,5
3,5
1436015
7902 8 G
1
8
4
1436023
For diameter
Hole size
7902 6 G
Item no.
1436015
Material thickness
1
For diameter
6,5
Hole size
3,5
7902 8 G
Item no.
1436023
Material thickness
1
For diameter
8
Hole size
4

