Strain relief clip 7905
Type 7905 5 G
|Item no. 1439014
|EAN 4012195135319



Item no. / Type
1439014 / 7905 5 G
Material thickness
0,8 mm
For diameter
5
Hole size
3,5
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Çekme yükünü azaltma kelepçesi 5mm
Technical data
Dimensions
| Length | 20 mm |
|---|---|
| Width | 5 mm |
| Height | 2 mm |
| Dimension L | 20 mm |
| Dimension d | 3,5 mm |
| Dimension t | 0,8 mm |
| Dimension b | 5 mm |
| Ölçü a1 (mm) | 5,5 mm |
| Dimension a | 7 mm |
| Dimension l | 14 mm |
| Dimension h | 2 mm |
Technical data
| Material thickness | 0,8 mm |
|---|---|
| For diameter | 5 |
| Hole size | 3,5 |
| Halojen İçermez | evet |
| UV-resistant | evet |
| Plastic-covered | hayır |
| Suitable in fire protection area | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Distance to the wall | hayır |
| Version for | İkili |
| Fastening type | Vida deliği |
| Clamping range D, min. | 5 mm |
| Clamping range D, max. | 5 mm |
| Boyut | 5mm |
| Surface | Electrogalvanized |
| Material | Steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,003 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material thickness
For diameter
Hole size
Item no.
7905 5 G
0,8
5
3,5
1439014
7905 5 G
Item no.
1439014
Material thickness
0,8
For diameter
5
Hole size
3,5

