Support clamp, for pipes, closed/side
Type BCHPC 2-4 D32
|Item no. 1483685
|EAN 4012196502608




Item no. / Type
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Beam clamp for knocking in with closed pipe seat as individual fastening solution on the beam.
Technical data
Technical data
| Hinged | hayır |
|---|---|
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,45 kN |
| Pipe/cable diameter, min. | 30 mm |
| Pipe/cable diameter, max. | 32 mm |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Pipe/cable |
| Flanş kalınlığı min. | 2 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 4 mm |
| Boyut | 2-4mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
BCHPC 2-4 D32
30
32
2
4
1483685
BCHPC 4-8 D40
36
40
4
8
1483693
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
BCHPC 2-4 D32
Item no.
1483685
Pipe/cable diameter, min.
30
Pipe/cable diameter, max.
32
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
4
BCHPC 4-8 D40
Item no.
1483693
Pipe/cable diameter, min.
36
Pipe/cable diameter, max.
40
Flanş kalınlığı min.
4
Flanş kalınlığı maks.
8

