Support clamp, for pipes, open/side
Type BCHPO 2-4 D32
|Item no. 1483815
|EAN 4012196503162




Item no. / Type
Pipe/cable diameter, min.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Beam clamp for knocking in with open pipe seat as individual fastening solution on the beam.
Technical data
Technical data
| Hinged | hayır |
|---|---|
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,11 kN |
| Pipe/cable diameter, min. | 32 mm |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Pipe/cable |
| Flanş kalınlığı min. | 2 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 4 mm |
| Boyut | 2-4mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Pipe/cable diameter, min.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
BCHPO 2-4 D32
32
2
4
1483815
BCHPO 8-14 D32
32
8
14
1483835
BCHPO 14-20 D32
32
14
20
1483845
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
BCHPO 2-4 D32
Item no.
1483815
Pipe/cable diameter, min.
32
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
4
BCHPO 8-14 D32
Item no.
1483835
Pipe/cable diameter, min.
32
Flanş kalınlığı min.
8
Flanş kalınlığı maks.
14
BCHPO 14-20 D32
Item no.
1483845
Pipe/cable diameter, min.
32
Flanş kalınlığı min.
14
Flanş kalınlığı maks.
20

