Support clamp, for pipes, open/side
Type BCC 2-4 D5,5
|Item no. 1483901
|EAN 4012196503339



Item no. / Type
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Beam clamp for knocking in for cables as individual fastening solution on the beam.
Technical data
Technical data
| Hinged | hayır |
|---|---|
| Hinge, adjustable | hayır |
| Pipe/cable diameter, min. | 4 mm |
| Pipe/cable diameter, max. | 5 mm |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Pipe/cable |
| Flanş kalınlığı min. | 2 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 4 mm |
| Boyut | 2-4mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
BCC 2-4 D5,5
4
5
2
4
1483901
BCC 2-4 D7
6
7
2
4
1483903
BCC 2-4 D11
10
12
2
4
1483907
BCC 4-7 D5,5
4
5
4
7
1483931
BCC 4-7 D9
7
9
4
7
1483935
BCC 8-12 D14
12
14
8
12
1483969
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
BCC 2-4 D5,5
Item no.
1483901
Pipe/cable diameter, min.
4
Pipe/cable diameter, max.
5
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
4
BCC 2-4 D7
Item no.
1483903
Pipe/cable diameter, min.
6
Pipe/cable diameter, max.
7
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
4
BCC 2-4 D11
Item no.
1483907
Pipe/cable diameter, min.
10
Pipe/cable diameter, max.
12
Flanş kalınlığı min.
2
Flanş kalınlığı maks.
4
BCC 4-7 D5,5
Item no.
1483931
Pipe/cable diameter, min.
4
Pipe/cable diameter, max.
5
Flanş kalınlığı min.
4
Flanş kalınlığı maks.
7
BCC 4-7 D9
Item no.
1483935
Pipe/cable diameter, min.
7
Pipe/cable diameter, max.
9
Flanş kalınlığı min.
4
Flanş kalınlığı maks.
7
BCC 8-12 D14
Item no.
1483969
Pipe/cable diameter, min.
12
Pipe/cable diameter, max.
14
Flanş kalınlığı min.
8
Flanş kalınlığı maks.
12

