Support clamp, multifunctional
Type SK MULTI 3-8
|Item no. 1488560
|EAN 4012197370282



Item no. / Type
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Multifunctional support clamp for mounting cables, protection pipes and cable sections. Fastening through knocking onto steel girders.
Technical data
Dimensions
| Length | 29 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension L | 29 mm |
| Dimension H | 30 mm |
| Dimension W | 30 mm |
Technical data
| Hinged | hayır |
|---|---|
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 1,2 kN |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Miscellaneous |
| Flanş kalınlığı min. | 3 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 8 mm |
| Boyut | 3-8mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
SK MULTI 3-8
29
30
30
29
3
8
1488560
SK MULTI 8-14
33
29
36
33
8
14
1488564
SK MULTI 14-20
33
27
43
33
14
20
1488568
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
SK MULTI 3-8
Item no.
1488560
Length
29
Width
30
Height
30
Dimension L
29
Flanş kalınlığı min.
3
Flanş kalınlığı maks.
8
SK MULTI 8-14
Item no.
1488564
Length
33
Width
29
Height
36
Dimension L
33
Flanş kalınlığı min.
8
Flanş kalınlığı maks.
14
SK MULTI 14-20
Item no.
1488568
Length
33
Width
27
Height
43
Dimension L
33
Flanş kalınlığı min.
14
Flanş kalınlığı maks.
20
