Support clamp, with threaded bolt at side
Type SCVTB 1,5-4 M6
|Item no. 1488271
|EAN 4012197392277



Item no. / Type
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Support clamp with M6 threaded bolt at side for individual mounting solutions. Fastening through knocking onto steel girders.
Technical data
Dimensions
| Length | 35 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 23 mm |
| Dimension L | 35 mm |
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Hinged | hayır |
| Hinge, adjustable | hayır |
| Kırılma yükü | 0,45 kN |
| Fastening type | sıkıştırma |
| Connection type/component | Vida dişi |
| Flanş kalınlığı min. | 1,5 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 4 mm |
| Boyut | 1,5-4mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
| Colour | Çinko grisi |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
SCVTB 1,5-4 M6
35
40
23
35
1,5
4
1488271
SCVTB 4-10 M6
35
40
23
35
4
10
1488273
SCVTB 10-15 M6
35
40
42
41
10
15
1488275
SCVTB 15-20 M6
35
40
42
41
15
20
1488277
Height
Dimension L
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
SCVTB 1,5-4 M6
Item no.
1488271
Length
35
Width
40
Height
23
Dimension L
35
Flanş kalınlığı min.
1,5
Flanş kalınlığı maks.
4
SCVTB 4-10 M6
Item no.
1488273
Length
35
Width
40
Height
23
Dimension L
35
Flanş kalınlığı min.
4
Flanş kalınlığı maks.
10
SCVTB 10-15 M6
Item no.
1488275
Length
35
Width
40
Height
42
Dimension L
41
Flanş kalınlığı min.
10
Flanş kalınlığı maks.
15
SCVTB 15-20 M6
Item no.
1488277
Length
35
Width
40
Height
42
Dimension L
41
Flanş kalınlığı min.
15
Flanş kalınlığı maks.
20
