Support clip
Type BCCF 8-9 D20
|Item no. 1483985
|EAN 4012196503698




Item no. / Type
1483985 / BCCF 8-9 D20
Pipe/cable diameter, min.
7 mm
Pipe/cable diameter, max.
20 mm
Flanş kalınlığı min.
8 mm
Flanş kalınlığı maks.
9 mm
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Support clamp for cables of 7–20 mm.
Technical data
Technical data
| Pipe/cable diameter, min. | 7 mm |
|---|---|
| Pipe/cable diameter, max. | 20 mm |
| Connection type/component | Pipe/cable |
| Flanş kalınlığı min. | 8 mm |
| Flanş kalınlığı maks. | 9 mm |
| Boyut | 8-9mm |
| Surface | Zinc slat |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Pipe/cable diameter, min.
Pipe/cable diameter, max.
Flanş kalınlığı min.
Flanş kalınlığı maks.
Item no.
BCCF 8-9 D20
7
20
8
9
1483985
BCCF 8-9 D20
Item no.
1483985
Pipe/cable diameter, min.
7
Pipe/cable diameter, max.
20
Flanş kalınlığı min.
8
Flanş kalınlığı maks.
9


