Support profile for PV module mounting, flat roof
Type TPF 35 5000 ALU
|Item no. 5900370
|EAN 4012197437923



Item no. / Type
5900370 / TPF 35 5000 ALU
Length
5000 mm
Smallest selling unit: 4 piece
4piece
piece
Description
Non-slip support profile for PV module mounting on flat roofs. Basis for installation of short and long supports STK and STL. Screwable connection of multiple support profiles with LV 35 straight connectors.
Technical data
Dimensions
| Length | 5000 mm |
|---|---|
| Width | 110 mm |
| Height | 47 mm |
Technical data
| Boyut | 110x47x5000 |
|---|---|
| Surface | Bright |
| Material | Aluminium |
| Colour | alüminyum |
| Cable duct, integrated | no |
| Cable duct optional | no |
| Section modulus Sx | 3210 mm³ |
| Section modulus Sy | 3840 mm³ |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 66,8508 kg CO2e / 1 Adet |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
TPF 35 5000 ALU
5000
5900370
TPF 35 5000 ALU
Item no.
5900370
Length
5000
