Suspension bracket for tunnels
Type AHB-T1712 VA4547
|Item no. 6363997
|EAN 4012195924456



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 16 piece
16piece
piece
Description
Special suspension bracket for cable support systems in tunnels. Additional variants, such as adapter or connection clamps, as well as various head shapes, on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 170 mm |
|---|---|
| Width | 220 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension L | 220 mm |
| Dimension B | 120 mm |
| Dimension b | 25 mm |
| Dimension l | 180 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | yes |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Boyut | 170x220 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4547 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
Accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 6406157
Truss-head bolt with flange nut FType
FRSB 6x16 F
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
AHB-T1712 VA4547
220
6363997
AHB-T1722 VA4547
320
6364007
Width
AHB-T1712 VA4547
Item no.
6363997
Width
220
AHB-T1722 VA4547
Item no.
6364007
Width
320



