T piece 85 FS
Type RT 810 FS
|Item no. 6038210
|EAN 4012197346836



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
T piece for the creation of a horizontal branch, fitting for lock and screw-on cable trays of side height 85 mm. Screwless mounting with double clamps or screw connection with FRS truss-head screws and M6 combination nuts. Can be used in indoor areas. Fastening material must be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 85 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Connector version | Integrated connector |
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| NATO hole pattern | no |
| Width of the branch | 100 mm |
| Type | T piece horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | 85x100 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Type of connector, cable support system | screwed/clamped |
| Recommended quantity of bolts | 21 St. |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,3214 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Mounting accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Surface
Material
Item no.
RT 810 FS
100
Strip galvanized
Steel
6038210
RT 820 FS
200
Strip galvanized
Steel
6038212
RT 830 FS
300
Strip galvanized
Steel
6038214
RT 840 FS
400
Strip galvanized
Steel
6038216
RT 850 FS
500
Strip galvanized
Steel
6038218
RT 860 FS
600
Strip galvanized
Steel
6038220
Width
RT 810 FS
Item no.
6038210
Width
100
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RT 820 FS
Item no.
6038212
Width
200
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RT 830 FS
Item no.
6038214
Width
300
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RT 840 FS
Item no.
6038216
Width
400
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RT 850 FS
Item no.
6038218
Width
500
Surface
Strip galvanized
Material
Steel
RT 860 FS
Item no.
6038220
Width
600
Surface
Strip galvanized
Material
Steel

