Telitank T4L
Type T4L00C 9011
|Item no. 7408300
|EAN 4012195115014




Item no. / Type
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Raised height installation unit for the installation of four individual accessories.
Designed for use only on AIK systems.
Designed for use only on AIK systems.
Technical data
Dimensions
| Length | 225 mm |
|---|---|
| Width | 126 mm |
| Height | 137 mm |
Technical data
| Number of installable devices | 4 |
|---|---|
| Suitable for standard switch material | yes |
| Suitable for wet care | yes |
| Number of installable devices, front side | 2 |
| Dimension | 225x125x125 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
2,3745 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 2,3745 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
T8NL P2 9011
7408458
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
T8NL P45 9011
7408474
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7408436
Cover plate, Telitank T4L/T8NL, blankType
T8NL P01 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Type
T8NL P2 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece

Item no. 7408474
Cover plate, Telitank T4L/T8NL, Modul 45® installation openingType
T8NL P45 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (1)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Number of installable devices
Colour
Item no.
T4L00C 9011
4
Graphite black; RAL 9011
7408300
T4L00C7035
4
Light grey; RAL 7035
7408304
Colour
T4L00C 9011
Item no.
7408300
Number of installable devices
4
Colour
Graphite black; RAL 9011
T4L00C7035
Item no.
7408304
Number of installable devices
4
Colour
Light grey; RAL 7035




