Threaded rod A2 1000
Type TR M8 1M A2
|Item no. 3141310
|EAN 4012195023456



Item no. / Type
Length
Vida dişi
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Threaded rod to DIN 976.
Technical data
Dimensions
| Length | 1000 mm |
|---|---|
| Dimension L | 1000 mm |
| Dimension d | 8 mm |
Technical data
| Thread metric | 8 |
|---|---|
| Vida dişi | M8 |
| Kırılma yükü | 35,17 kN |
| Boyut | M8x1000mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Vida dişi
Item no.
TR M8 1M A2
1000
M8
3141310
TR M10 1M A2
1000
M10
3141312
TR M12 1M A2
1000
M12
3141314
TR M6 1M A2
1000
M6
3141327
Vida dişi
TR M8 1M A2
Item no.
3141310
Length
1000
Vida dişi
M8
TR M10 1M A2
Item no.
3141312
Length
1000
Vida dişi
M10
TR M12 1M A2
Item no.
3141314
Length
1000
Vida dişi
M12
TR M6 1M A2
Item no.
3141327
Length
1000
Vida dişi
M6


